Koruma röleleri

VAMP enerji üretimi, iletim sistemleri, şebeke ve endüstriyel dağtım uygulamalarında ihtiyaç duyulan koruma rölelerini üretmektedir. Vamp 1990’ların son yarısında ark korumasını koruma röleleri ile buluşturarak bu alanda çalışan ilk firma olmuştur. Ark koruması o günlerden bu yana firmanın akım ölçümü yapan tüm koruma rölelerinde bir opsiyon olarak sunulmaktadır.

Firmanın sunduğu koruma rölesi yelpazesi en temel seviyede aşırı akım ve toprak arızası rölelerinden, diferansiyel ve mesafe koruma birimlerini de içine alacak şekilde çok fonksiyonlu koruma sistemleri, motor koruma röleleri, fider ve motor koruma birimlerine kadar geniş bir çeşitlilik sunmaktadır. Ürünlerin koruma fonksiyonları hem IEC, hem de ANSI bölgelerinin ihtiyaçlarına cevap verirken bir taraftan da ölçüm, arıza noktası, arıza analizi kaydı (disturbance recording), olay kaydı ve kontrol olanakları da sunmaktadır.

VAMP, rölelerinde çok geniş bir haberleşme protokolü imkanı sunmaktadır: IEC 61850, IEC 60870-5-103, IEC 60870-5-101, Modbus RTU, Modbus TCP, Profibus DP, DNP 3.0, DeviceNet ve SPA.

Röle ayarları VAMPSET adı verilen ücretsiz bir yazılım yardımıyla yapılmaktadır. Kullanıcı dostu olan VAMPSET yazılımı ile röle parametrelerinin, konfigürasyonların ve röle tarafından kaydedilmiş bilgilerin PC ile röle arasında aktarılması kolaylıkla gerçekleştirilir. Örneğin bir şebeke arızası sırasında röle tarafından kaydedilmiş olan veriler COMTRADE formatını destekleyen VAMPSET sayesinde incelenebilir, analiz edilebilir.

VAMPSET opsiyonel bir RJ 45 bağlantısı yardımıyla TCP/IP haberleşmesini de destekler. Çoklu lisan desteği sayesinde PC üzerinde herhangi bir konfigürasyon değişikliği yapmadan VAMPSET’i Windows Vista/XP/2000/NT ve Windows 98/95 üzerinde çalıştırmak mümkündür. VAMPSET gelecek olan tüm güncellemeleri ve yeni VAMP ürünlerini destekler.

 

 
Pixel Soft Office